events – po polsku

 KALENDARIUM

.

17 września 2012 na gazetce szkolnej pojawiła się pierwsza informacja o zaakceptowaniu Liceum Ogólnokształcącego w Siewierzu do programu „School Leaving? No, thank you!”

17 września głoszono konkurs na logo projektu. W naszej szkole powstało w sumie 5 ciekawych propozycji, które wzięły udział w konkursie międzynarodowym. Spośród 31 projektów najlepszym okazało się logo Magdy Ściślickiej z klasy IIa i tym samym polskie logo będzie zdobić wszystkie międzynarodowe imprezy w ramach Comeniusa, a my wszyscy będziemy się czuć jak w domu!

17 września ogłoszono konkurs na prezentację na temat wybranego kraju partnerskiego. Prace trwają…

18 września odbyło się w Warszawie szkolenie dla beneficjentów programu „Uczenia się przez całe życie”, na którym była obecna p. u Kosteczka, szkolny koordynator programu.

19 września została założona strona internetowa projektu, na której regularnie pojawiają się bieżące informacje.

25 września na spotkaniu dla rodziców przekazana została informacja o realizacji projektu przez szkołę. Poinformowano o możliwościach jakie stoją przed wszystkimi uczniami zainteresowanymi wzięciem udziału w projekcie.

18 października otrzymaliśmy informacje o podpisaniu umowy finansowej pomiędzy Starostwem powiatowym i Agencja Narodową, co oznacza, ze droga do realizacji projektu została otwarta.

Choć niektórym może się wydawać, że projekt utknął w miejscu, jak widać  wcale tak nie jest, cały czas trwają przygotowania do pierwszej wizyty roboczej, która będzie mieć miejsce we Włoszech, kolo Neapolu w połowie grudnia br.

8 listopada uczniowie wypełniali ankietę pt. „Zbyt wczesne kończenie edukacji”. Podobną ankietę przeprowadzili uczniowie wśród osób dorosłych.

Ankieta zostanie opracowana przez uczniów naszej szkoły, a jej wyniki przesłane do Włoch i na tej podstawie zaproponowane zostaną przedsięwzięcia mające na celu motywowanie uczniów do nauki.

Ankieta została przygotowana przez międzynarodowy zespół Comeniusa.

8 listopada 2012 odbyło się spotkanie uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie. Na spotkaniu obecna była dyrektor szkoły p. Elżbieta Horbatowska. P. U. Kosteczka – szkolny koordynator projektu – przedstawiła cele przedsięwzięcia, odpowiadała na pytania uczniów i poprosiła chętnych o przygotowanie swoich  propozycji działań. Kolejne spotkanie w drugiej połowie listopada.

Wykonaliśmy gazetkę informacyjną o projekcie. Gazetka zawiera podstawowe informacje o krajach biorących udział w projekcie, flagi, zdjęcia oraz informacje o szkołach partnerskich. Umieściliśmy również logo projektu autorstwa Magdy Ściślickiej oraz informacje o stronie internetowej projektu. Powstały pierwsze zdjęcia z uczestnikami projektu.

Dzięki zaangażowaniu p. Joli Kozak powstały unikalne kartki świąteczne, które zostaną wysłane przez uczniów do uczniów krajów partnerskich. Podobne kartki przyjdą do nas z zagranicy.

13 listopada rozpoczął się cykl spotkań z interesującymi ludźmi, których warto bliżej poznać. Pierwszym gościem był p. Bernard Sołtysik – muzyk, kompozytor, aranżer i pedagog.

bernard

13-14 grudnia – pobyt dwóch nauczycieli z LO Siewierz w miejscowości Caserta we Włoszech (wizyta robocza)

17 grudnia przekazano uczniom kartki świąteczne wykonane przez uczniów krajów partnerskich. Polscy uczniowie nawiązali kontakt ze swoimi rówieśnikami za granicą.

21 grudnia odbyło się spotkanie dla uczniów zainteresowanych udziałem w Projekcie. Omówiono wizytę roboczą we Włoszech.

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: